کتاب عرفان علوی از منظر نهج البلاغه در بازار نشر
کتاب عرفان علوی از منظر نهج البلاغه در بازار نشر -آکا
آکاایران  

آکاایران: کتاب عرفان علوی از منظر نهج البلاغه در بازار نشر

آکا ایران به نقل از گزارش روز شنبه خبرنگار حوزه کتاب و ادبیات ایرنا ،کتاب سیر و سلوک یا عرفان علوی از منظر نهج البلاغه نوشته علی رهبر در قالب 15 درس تدوین و از سوی انتشارات بنیاد بعثت با همکاری موسسه نهج البلاغه روانه بازار شد.
معرفت، عرفان و توحید، معرفت خویشتن خویش، معرفت، استعدادهای سلوک، معرفت راه، عرفان و راهنما، عقل و فکر، دل و ذکر، بیداری، صبوری، توکل، مراقبت، ریاضت، محاسبه، رضا و تسلیم و عشق و فناء عناوین این کتاب را تشکیل می دهد.
در بخشی از مقدمه کتاب آمده است: گنجینه عرفان ناب و برگرفته از زلال و دانش به حق متصل نبوی؛ در قالب کلام و سیره علوی، قرن ها است که در اختیار ما است. اما دست حاجت به سوی این و آن دراز کرده ایم و گاه به غلط، تصوف و عرفان را مترادف می گیریم و فلان را پدر عرفان نظری می نامیم، در حالی که همه آن ها گدایان یک جمله عرفانی مولای عارفان حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع) هستند.
مولف در مبحث عرفان و راهنما نوشته است: نسل نوین جویای عرفان نباید به دنبال سراب های فریبنده بروند که اگر عرفان را شناخت خدا از راه دل می دانیم، این عرفان را خداوند اولین بار در اسلام، به رسول محبوبش ارائه کرد. مگر اینکه هر گروهی و هر شخصی از گوشه ای از این زمین از جای برمی خیزد و ادعای عرفان می کند، بخواهیم به ندای کاذب او گوش فرا دهیم. امروز، اسم عرفان را بر روی بسیاری از حالات و وجد و سماع و حرکات موزون و گاه بی قیدی و بی خدایی در عرفان های کاذب می گذارند و جوان بی خبر از حقیقت عرفان، پاکدامنی خود را در معرض تباهی قرار می دهد و حال آنکه اول قدم در عرفان ناب، طهارت روحی و تسلط عقل و دین بر نفس اماره و هوای نفس است.
کتاب سیر و سلوک یا عرفان علوی از منظر نهج البلاغه با شمارگان یک هزار نسخه در 169 صفحه، به بهای 800 هزار ریال از سوی انتشارات بنیاد بعثت راهی بازار نشر شده است.
فراهنگ ** 22** 1569


www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید آکا ایران نیست .

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره آکا ایران مراجعه نمایید .

منبع :

منبع : بخش دین و اندیشه آکاایران
برچسب :