دعای ندبه، فضیلت دعای ندبه
دعای ندبه,دعای ندبه از کیست,فضیلت دعای ندبه چیست,دعای ندبه برای چیست,خواص دعای ندبه,فضیلت دعای ندبه,ثواب دعای ندبه,دعای ندبه چیست,دعای ندبه با ترجمه,دعای ندبه

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد دعای ندبه را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: دعای نُدبه ندبه به معنای خواندن، گریه بر شخص مرده همراه با ذکر خوبی های اوست. این دعا مشتمل بر عقاید شیعه و تأسف بر غیبت مهدی است که از امام ششم شیعیان نقل شده است.

دعای ندبه,فضیلت دعای ندبه,دعای ندبه با ترجمه

دعای ندبه

آکاایران: از خواص دعای ندبه این است که هرگاه در جایی با حضور قلب و اخلاص تمام و توجه به مضامین عالی آن خوانده شود عنایت و توجه امام زمان(ع) را به آن مکان جلب می کند بلکه باعث حضور حضرت(ع) در آنجا می گردد‎ چنان که در بعضی جاها اتفاق افتاده است. دعای ندبه بسیار جامع است و بیانگر تاریخ انبیاء و اولیای الهی بر روی زمین است. این تاریخ از حضرت آدم(ع) شروع شده و تا آخرین حجت الهی حضرت مهدی(عج) ادامه می یابد. این دعا توسط حضرت امام صادق(ع) به شیعیان و شاگردانش تعلیم داده شد و فرموده اند: این دعا را در اعیاد چهارگانه ی فطر، قربان، غدیر و جمعه بخوانید و در عصر غیبت با پیشوای الهی حضرت مهدی(عج) راز دل گفته و تجدید میثاق کنید.

در نوشته های حجت الاسلام حاج شیخ مهدی که از کتاب سید جواد نقل کرده بود و او یکی از امام جماعت های مورد اطمینان در اصفهان و دارای مقامات عالی معنوی بود و آسمان بر راستگوتر از او سایه نیفکنده بود، دیدم که چنین نگاشته بود:

روستای صالح آباد متعلق به من و چند شریکم بود. عده ای تصمیم گرفتند روستا را از ما به زور بگیرند و گروهی را به سوی ما فرستادند و هر چه صحبت کردیم سودی نداشت. عریضه ای برای امام زمان(ع) نوشتم و آن را در جوی آبی رها کردم و به «تخت فولاد» رفتم و دعای ندبه را با تضرّع و گریه خواندم و چند بار تکرار کردم:

ای فرزند احمد ؛ آیا به سوی تو راهی هست که ملاقات شوی؟

یک دفعه صدای پای اسبی را شنیدم و عرب اسب سواری را دیدم که به من نظری کرد و از دیده ام پنهان شد و قلبم با آن مشاهده آرام گرفت و راحت شد و اطمینان پیدا کردم که کارم درست می شود. شب بعد کارم به بهترین شکل درست شد؛ من, آن حضرت(ع) را بارها در خواب دیده ام و او به همین اوصاف بوده است.

دعای ندبه ،نه تنها در همین امروز ، ما را متوجه جایگاه عقیدتی- تاریخی مان می نماید ، بلکه متذکر این نکته دقیق است که مواظب باشیم هدف گم نشود و در نتیجه گرفتار روزمرگی ها نشویم و از ثمر دهی جریان نورانی حرکت انبیاء در سراسر تاریخ بشر غفلت نکنیم ، و از وعده بزرگ خداوندکه حاکمیت جبهه نور بر جبهه ظلمت است ، باز نمانیم .

گردآوری: بخش دین و اندیشه آکاایران

خود آقا دعای ندبه را تصحیح فرمودند!

خود آقا دعای ندبه را تصحیح فرمودند!

زمان مطالعه : 1 دقیقه
از آیة الله میرجهانی نقل است که وقتی دعای ندبه را در سرداب مقدس می‌خواندند,رسیدند به جمله و عرجت بروحه إلی سمائک دیدند آقایی که آنجا نشسته,فرمود: این عبارت از ما نیست و عرجت به إلی سمائک صحیح است,
دعای ندبه

دعای ندبه

زمان مطالعه : 1 دقیقه
مهر آفرینا! تو خود فرموده ای" ادعونی استجب لکم" و نیز فرموده ای:" و اذا سألک عبادی عنی فانی قریب" و به بیچارگان امید داده ای که:" امّن یجیب المضطر اذا دعاه؟" و ما اکنون د
صفحه 1 از 1
منبع : بخش دین و اندیشه آکاایران
برچسب :