یزید قاتل امام حسین(علیه‌السلام) نیست!
«الاسباط » سریالی است که اخیرا توسط کویت تولید شده که در آن چهره امام حسن و امام حسین علیهماالسلام را به نمایش گذاشته اند و از اول ماه مبارک رمضان پخش شده است,د

«

موضوعی که مدتی دغدغه آن را پیدا کردیم و کسانی که به اهل بیت ارادت دارند نگران آن هستند، سریال «الأسباط» هست که اساس مذهب شیعه رو زیر سؤال می برد. سایت تبیان قصد دارد جریانی رو پی ریزی کرده و نقدش نماید. لطفاً در این زمینه صحبتی بفرمایید.

من معتقدم این‌ها از قدرت نرم شیعه هراس دارند چون شیعه به دلیل روحیه ظلم ستیزی و استکبار ستیزی که دارد و دفاعِ از حقیقت، جایگاه والایی پیدا کرده است.

انقلاب ما که در تلاش برای احیای تفکر ناب تشیع و مکتب اهل بیت علیهم السلام است؛ داشت این جاذبه را در جهان اسلام گسترش می‌داد. منتها ارتجاع عرب و جریان سلفی گری با حمایت‌های غرب که به شدت احساس خطر کرده بودند از اینکه اسلام واقعی در حال احیا شدن است موضع گرفتند و سعی کردند اسلام رایج در ایران را یک مذهب ایرانی و شیعی صرف که ضد اهل تسنن هست جلوه دهند. لذا نگذاشتند که ندای این اسلام در انقلاب و مذهب اهل بیت به درستی به جوامع اسلام منعکس شود سی سال آن‌ها سعی کردند جلوی آن را بگیرند.

هر چند همین اسلامی که در اینجا احیا شد زمینه ی احیا شدن اسلام در کشورهای غربی را فراهم کرد. شما اگر اخبار و روزنامه‌های قبل از انقلاب را بررسی کنید؛ درمی‌یابید که جریان اسلامی در کشورهای عربی وجود نداشت. یک اخوان المسلمین بود که سرکوب شده بود که عبدالناصر رئیس جمهور مصر آن را سرکوب کرده بود. سید قطب را اعدام کرده بودند. این‌ها هم به دنبال قدرت نبودند می‌خواستند تفکر دینی رو در جامعه مصر به نوعی حفظ کنند که در کشورهای دیگر هم نتواند رشد کند. در جوامع، پان عربیسم قوت داشت حتی در فلسطین هم شاهد این جریانات نیستیم. فقط (یاسر عرفات) آن هم به قدس به عنوان نماد ملی نه قبله گاه اسلام، آزاد سازی آن را مدنظر داشت. و این بیداری اسلامی که در جوامع عربی رخ داد و اسلام گرایی که در الجزایر و مغرب و همه پدید آمد و سرکوب شدند متأثر از انقلاب ما بود اما مذهب اهل بیت را نگذاشتند که منعکس شود. تا زمان جنگ 33 روزه حزب الله با رژیم پلید صهیونیسم. آنجا چون حزب الله عرب بودند و با مذهب اهل بیت بودند؛ توانستند عرب تحقیر شده ی چندین ساله توسط رژیم صهیونیستی را شکست دهند و موجی عجیب به سمت مذهب شیعه ایجاد شد که در میان اعراب و در مصر و فلسطین جهاد اسلامی فلسطین عموماً شیعه شدند و از «حماس» هم بعضاً شیعه شدند. حتی پسر شیخ قرضاوی مصر هم تحت تأثیر سیدحسن نصرالله شیعه شده و مواضع راه مقاومت را در پیش گرفت.

در عصر ما علامه عسکری ثابت کرد که اصلاً عبدالله بن سبا موجودی جعلی است و وجود خارجی ندارد و این ساخته جاعلین حدیث هست برای تخریب مذهب شیعه

لذا این قدرت نرم شیعه بود و کارهای هنری جمهوری اسلامی هم پشتوانه آن قرار گرفت مثل فیلم‌های امام علی(علیه السلام) و امام رضا(علیه السلام) و مختارنامه.

 

مختارنامه رو شما موفق می‌دانید؟

بله مختارنامه علی رغم ضعف‌هایی که داشت کار نسبتا موفقی بود و به اظهار برخی مسؤولین ما نمایش این فیلم در خیزش جنبش‌های عربی نقش داشته است مخصوصاً در کشور بحرین.

,رجبی دوانی, الاسباط, حسن,اخلاق و عرفان اسلامی

لذا این‌ها دیدند جمهوری اسلامی از طریق این ابزار هنری می‌تواند قدرت نرمش را بهتر تولید کند این‌ها به عکس العمل افتاده و دست به ساخت سریالهایی شدند و با ساخت چنین سریالی(,رجبی دوانی, الاسباط, حسن,اخلاق و عرفان اسلامی

استادان دانشگاه‌های الأزهر و الجزایر تقریظ نوشتند و عمق تحقیق‌های علامه عسکری را در این ارتباط منعکس کردند.

حالا چیزی که ثابت شده دروغ است را بصورت سریال در آورده اند و معاویه را تطهیر کردند که مثلا  معاویه با حسنین(علیهماالسلام) روابط حسنه ای داشته و با هم خویشاوند بودند و آن‌ها هم او را قبول داشتند. با اینکه گفتیم در روایات خودشان هم هست که خلافت بر بنی امیه حرام است.

هدف سازندگان ",رجبی دوانی, الاسباط, حسن,اخلاق و عرفان اسلامی

یک موسسه سینمایی در کویت با حمایت ثروتهای بادآورده ی شیوخ عرب و عمدتا وهابی به ساخت یک سریال توهین آمیز پرداخته .
منبع : بخش دین و اندیشه آکاایران
برچسب :