برکات نماز اول وقت
اقامه نماز در پنچ نوبت در طول شبانه روز از تکالیف عبادی یک مسلمان است که ترک آن حرام و از بزرگترین گناهان است، اما خداوند مهربان برای همین تکلیف و وظیفه بندگانش

آکاایران: برکات نماز اول وقت

آکاایران: اقامه نماز در پنچ نوبت در طول شبانه روز از تکالیف عبادی یک مسلمان است که ترک آن حرام و از بزرگترین گناهان است، اما خداوند مهربان برای همین تکلیف و وظیفه بندگانش در صورت انجام به موقع آن یکسری پاداش و برکات ویژه‌ای در نظر گرفته است.در احادیث و روایات معصومین (ع) برآورده شدن خواسته ها، برطرف شدن گرفتاری و ناراحتی، ورود به بهشت و دوری از جهنم، در امان بودن از بلاهای آسمانی، خشنودی خداوند، استجابت دعا و بالا رفتن اعمال، دوری شیطان و تلقین شهادتین از جمله آثار و فواید و برکات خواندن نماز اول وقت شمرده شده است.
به عنوان مثال پیامبر اکرم (ص) فرمودند: بنده ای نیست که به وقت های نماز و جاهای خورشید اهمیت بدهد، مگر این که من سه چیز را برای او ضمانت می کنم: برطرف شدن گرفتاری ها و ناراحتی ها، آسایش و خوشی به هنگام مردن و نجات از آتش.
همچنین در حدیث داریم به هنگام ظهر درهای آسمان گشوده می شود و درهای بهشت باز می گردد و دعا، مستجاب می شود؛ پس خوشا به حال کسی که در آن هنگام برای او عمل صالحی بالا رود.
در حدیثی دیگر از حضرت صادق(ع) آمده است که فرمودند: بهترین ساعت های شب و روز، وقت های نماز است. سپس فرمودند:چون ظهر می شود درهای آسمان گشوده شده و بادها می وزند و خداوند به خلق خود نگاه می کند. هر آینه من بسیار دوست دارم که در آن هنگام، عمل صالحی برای من بالا رود.آنگاه فرمودند: برشما باد به دعا کردن بعد از نمازها، چرا که آن مستجاب می شود.
امام صادق (ع) همچنین فرمودند:شیعیان ما را در سه چیز بیازمایید: در اوقات نمازشان، که چگونه بر آنها مواظبت می‏ کنند؛ در اسرارشان، که چگونه آنها را از دشمنان ما حفظ می‏ کنند و در اموالشان ، که چگونه با آن به برادران خود کمک می‏ کنند.
پیامبر خدا(ص) نیز می فرمایند:در دینداری مرد همین بس، که بر گزاردن نمازها بسیار مواظبت کند.

تهیه و گردآوری : گروه دین و اندیشه پرداد /

.

منبع :

منبع : بخش دین و اندیشه آکاایران
برچسب :